Director | directoare departament radioteleviziune, Departamentul logistică

Instituția Publică Compania „TELERADIO-MOLDOVA” angajează:

Cerințele postului:

  • Studii superioare tehnice, logistică, management sau un domeniu relevant;
  • Experiență de lucru de minim 3 ani în domeniu, inclusiv la un post de conducere;
  • Cunoașterea legislației de profil;
  • Abilități de analiză, sinteză și planificare, de elaborare a documentelor, monitorizare și evaluare, capacități de organizare și coordonare, consultare, instruire, prezentare, luare a deciziilor, soluționare a problemelor, comunicare eficientă;

Responsabilități:

  • Coordonarea echipelor din subdiviziunile gestionate, asigurând un mediu de lucru eficient și motivant.
  • Gestionarea bunurilor imobile și parcului auto al Companiei.
  • Supravegherea utilizării raționale a bunurilor materiale, a mijloacelor fixe și a obiectelor de inventar din dotarea Departamentului.
  • Elaborarea proiectelor de dezvoltare pe termen lung și pe termen scurt privind întreținerea clădirilor, terenurilor și mijloacelor de transport.
  • Planificarea și coordonarea activităților de evidență financiară, verificare, inventariere, precum și monitorizează performanțele acestora.
  • Supravegherea parcului auto, inclusiv serviciile de deservire și reparație auto.
  • Supravegherea și gestionarea operațiunilor interne, cum ar fi securitatea, întreținerea spațiilor și serviciile de curățenie;
  • Gestionarea preocedurilor de achiziții publice pentru Departamentul pe care îl conduce.
  • Participarea la elaborarea strategiei anuale de dezvoltare a departamentului/Companiei.

Dosarul de aplicare:

  • CV-ul (+ foto);
  • Diplomă de studii superioare (copia);
  • Buletin de identitate (copia).
  • Formularul de participare la concurs.

Candidații pot să depună personal sau prin intermediul poștei electronice dosarul pentru concurs. Copiile actelor se prezintă împreună cu originale pentru a verifica autenticitatea acestora. În cazul în care dosarul de concurs s-a depus prin poșta electronică, candidatul, în mod obligatoriu, va prezenta originalele actelor la data desfășurării concursului, sub sancțiunea respingerii dosarului.
Dosarele vor fi depuse până la data de 23.05.2024, ora 17:00 la sediul IP Compania ”Teleradio-Moldova” (mun. Chişinău, str. Mioriţa 1, Casa Radio, etajul 5, bir. 501) sau prin email: angajare@trm.md.
Bibliografia concursului: Cadrul normativ al IP Compania ”Teleradio-Moldova” (https://www.trm.md/ro/cadrul-legislativ).

Detalii la: 022 721 866, 060214898
Serviciul resurse umane și formare profesională continuă.

E-mail: angajare@trm.md
Telefon: 022 721 866, 060214898

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide